Blog

Blog

5 Adımda Saçlarınızı Sonbahara Hazırlayın

5 Adımda Saçlarınızı Sonbahara Hazırlayın

Mevsim geçişleri ve buna bağlı sıcaklık değişimleri saçları yıpratan önemli faktörlerden. Sonbahar mevsiminin serin, rüzgarlı ve nemli bir havası oluyor. Değişen hava koşullarına uygun olarak saçları korumak gerekiyor.

İşte 5 adımda saçlara sonbahar hazırlığı;

NEMLENDİRME: Düşen sıcaklık ve rüzgar nedeniyle saçlar her zamankinden fazla kuruma eğilimi gösterebiliyor. Bunun için haftada bir saç maskesi kullanılması öneriliyor. Şampuan ve saç kreminin mevsime uygun olarak değiştirilmesi tavsiye ediliyor.

UYGUN RENK SEÇİMİ: Sonbahar ve kış mevsimi için özellikle koyu renkler tercih edilmesi öneriliyor. Koyu tonların yıpranmaları kapatabildiği ve açık renklere göre bakımının daha kolay olduğu düşünülüyor. Seçim yaparken cilt renginin dikkate alınması gerektiği vurgulanıyor.

DOĞAL MALZEMELER KULLANMA: Doğal malzemeler içeren saç bakım ürünlerinin sağlıklı saçlar için önem taşıdığı ifade ediliyor. Yazın saç köklerinde birikmiş spreyler, tuz, kum, güneş kremlerinden kurtulmak için haftada iki kez arındırıcı şampuan öneriliyor.

KIRIKLARI TEMİZLETMEK: Değişen hava koşulları en çok saç uçlarını etkiliyor. Saçların ayda bir uçlarından kısaltılması öneriliyor. Böylelikle saçlar daha hacimli ve daha canlı gözükebiliyor.

DOĞRU YIKAMA : Soğuk ve rüzgarlı havalarda saçların hergün yıkanmaması öneriliyor. Çok fazla şampuan veya saç kremi kullanımı saçlara zarar verebiliyor. Canlılığı ve parlaklığı korumak için küçük bir miktar yeterli olabiliyor.

Sonbaharda saç dökülmeleri artabiliyor. Saçlar içerden beslemek için düzgün ve dengeli beslenme , bol su tüketme önem taşıyor. Saçlara nazik davranarak doğal olarak kurumalarına izin vermek, fön ve maşa gibi uygulamalardan kaçınılması öneriliyor. Saçların yıkanması kadar iyi durulanması gerektiği vurgulanıyor.Kaynaklar:
http://www.womenshealthmag.com (http://www.womenshealthmag.com/beauty/fall-hair-care )

Background Image
şimdi Voonka zamanı
Voonka Logo
Voonka
Namık Kemal Mah. 121. Sokak
No 34/3 34513, Esenyurt / İstanbul
info@voonka.com